סגור

ריקודים סלוניים בתל אביב, ריקודים סלונים בתל אביב

טיפים ועצות לריקוד החתונה שלכם

 

ריקוד החתונה שלכם

 

אני נשאלת לא אחת לדעתי בנושא הריקוד הראשון של הזוג בערב החתונה, איזה ריקוד הכי טוב להכין לחתונה? איזה סגנון מוסיקה? מה אורך הקטע? מה לגבי הרמות, הנפות, פוזות וכו' ?

ובכן, לאחר שראיתי מאות ריקודים של זוגות, בארץ ובחו"ל, דעתי היא שאין נוסחה אחת שתתאים לכל הזוגות. הריקוד אינו משוואה מתמטית שמכניסים אליה נתונים ויש לנו תשובה אחת נכונה. הריקוד הוא תוצאה של שילוב מספר רב של גורמים החל מיכולות הזוג, דרך המוסיקה שנבחרה, הכוריאוגרפיה, גודל וצורת רחבת הריקודים העומדת לרשות הזוג, ועוד כהנה וכהנה משתנים שאמנה את העיקריים שהם כאן:

 

יכולות הזוג: לכל זוג יכולות שונות , ישנם זוגות שלאחד מהם או לשניהם יש רקע בתנועה, ריקוד, בלט וכדו'. היכולות הבסיסיות של זוגות כאלו גדולות יותר מיכולות של זוג אחר ללא רקע במחול, זה לא אומר שלזוג ללא רקע במחול אין סיכוי, זה רק אומר שלזוג עם הרקע הקודם יהיה הרבה יותר קל ללמוד כוריאוגרפיות מורכבות והם יגיעו לרמת ריקוד טובה יותר בפחות זמן בהשוואה לזוג שאין לו רקע קודם.

מוסיקה: יש חשיבות מרובה ביותר לבחירת השיר שלצלילו אתם מתכוונים לרקוד. לכל מקצב יש צעדים שונים וכל מקצב דורש מיומנויות שונות . אין ריקוד הטנגו דומה לריקוד הסלסה ושניהם לא דומים לוואלס. מורים טובים ומנוסים יידעו להתאים לכם ספציפית את סגנון המוסיקה, לפי היכולות הסובייקטיביות שלכם ותוך התחשבות בהעדפות האישיות שלכם מתוך הבנה שתמיד נרצה לרקוד לצליליי מוסיקה שאנו אוהבים ולא נרצה לרקוד לצליליי מוסיקה ש"לא מדברת אלינו".

כוריאוגרפיה: כאן שוב יש משקל עצום לאיכות ומקצועיות המורים שאתם בוחרים . כיוון שזוהי בעצם הופעה, ההופעה שלכם , אתם רוקדים את הריקוד שלכם מול האורחים בחתונה וכל העיניים נשואות רק אליכם , הכוריאוגרפיה צריכה להיות "תפורה" עליכם בכזאת צורה שאם נניח שזוג אחר ירקוד בדיוק את אותה הכוריאוגרפיה , עדיין אתם תראו "וואו" והם לא. יש זוגות שמאוד מתאים להם סיבובים או הנפות מרשימות. יש זוגות שמתאים להם לרקוד את הריקודים הלטיניים כדוגמת צ'ה צ'ה, סלסה או רומבה שהם יותר קצביים וחושניים, לעומת זאת יש זוגות שהם יותר "סולידים" ומתאים להם לרקוד את הריקודים הסלוניים כדוגמת וואלס או טנגו שיכללו אולי פוזות מרשימות במקום הנפות וסיבובים , או בכלל ללא הנפות וללא פוזות אלא סגנון יותר מאופק ואלגנטי, לכל זוג הבחירה שמתאימה לו. ישנו גם הטרנד החדש בארץ שכבר רץ מספר שנים בכל העולם ואצלנו הוא תופס תאוצה וזהו ריקוד הטנגו הארגנטינאי, "הריקוד" של הסרט ניחוח אישה, שיותר ויותר מבוקש יל ידי הזוגות המתחתנים. אדגיש שוב כי יש חשיבות עליונה בבחירת המורים שלכם, מורים טובים, מקצועיים , ובעלי נסיון עשיר ידאגו "לשמור" עליכם שתראו במיטבכם במהלך הריקוד ע"י בחירת כוריאוגרפיה שתתאים לכם אישית .

 

לסיכום , מספר כללים לבחירת בית הספר בו תלמדו את הריקוד לחתונה:

בחרו אך ורק ביתי ספר/ סטודיו מוכרים, אל תתפתו לעבוד עם חאפרים בסגנון שעורים בבית המורה או בבית הלקוח, בסופו של דבר אתם לא תרקדו בסלון ביתי אלא ברחבת הריקודים שבאולם האירועים שבחרתם. מורים טובים בעלי הכשרה מתאימה וניסיון עשיר , לא עובדים בבית - נקודה.

כשאתם מדברים עם הסטודיו בררו היטב את שם המורים שלכם , שאלו לגבי הכשרתם המקצועית, הנסיון שלהם בתחום הריקודים , הנסיון שלהם בתחום ההופעות בכלל ובתחום החתונות בפרט. בקשו לראות סרטונים של זוגות שהם לימדו.

אם אפשרי, העדיפו תמיד ללמוד עם זוג מורים , כך שבשלב הלימוד תוכלו לראות את הריקוד כמו שהוא צריך להראות, בסופו של דבר תהליך הלימוד יהיה מהיר ויעיל יותר ואתם תקבלו תמורה מלאה לכספכם.

אל תתביישו לבקש שעור ניסיון כדי להתרשם מהמורים שלכם , עמדו על כך ששיעור הניסיון יהיה עם המורים שלכם ספציפית ולא מורה אחר ממאגר המורים, חשוב שתהיה לכם כימיה עם מי שמלמדים אתכם ושתוכלו לבטוח בהם . כיום קיימים בתי ספר מעטים, אבל הם קיימים ומומלץ לחפש אותם שמעניקים ליווי צמוד הכולל חזרות באולם הארועים, חפשו את אלו שיציעו לכם ליווי צמוד עד לאולם ואל תוותרו על זה , יש לכך חשיבות עליונה להצלחת הריקוד.

התחילו ללמוד לרקוד חודשים מספר לפני הארוע, רצוי כחצי שנה לפני, לימוד הכוריאוגרפיה והבצוע של הריקוד לוקח זמן , אם תתחילו מספיק זמן לפני החתונה , הריקוד שלכם יהיה יותר טוב .

 

ועצה אחרונה- אל תנסו לחסוך, החתונה הזו עולה לכם הרבה כסף, העלות של שיעורי הריקוד בהשוואה לעלות הכללית של החתונה היא מזערית. אתם תרצו להרגיש טוב עם עצמכם, לרקוד כך שכולם יתפעלו מכם, לראות את הקטע שלכם בוידאו אחרי החתונה ולומר "שיחקנו אותה" , ככה תרצו שהאורחים שלכם יראו אתכם וככה תרצו שהילדים שלכם יראו את אמא ואבא בריקוד החתונה שלהם.

 

בהצלחה!!! ואל תשכחו להינות כל הדרך עד שתגיעו לרחבת הריקודים באירוע שלכם!!!!

 

 

שלכם
איריס לב.

כל הזכויות שמורות לאיריס ואסף © Boutique Rikud - הבית שלכם לריקודים סלוניים בתל אביב. רחוב שושנה פרסיץ 3, טלפון: 052-8356898

איריס ואסף בוטיק ריקוד - רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב

טלפון: 052-8356898, 03-7410099

לקוחות יקרים ,
דעתכם חשובה לנו.
אנא, מלאו את הטופס ואנו נשוב אליכם תוך זמן קצר.
סגור
נושא
שם
טלפון  
טלפון נייד  
אימייל    
תאור הבקשה