סגור

ריקודים סלוניים בתל אביב, ריקודים סלונים בתל אביב

ריקודים סלוניים - נושא למחשבהכמה פעמים ראית זוג רוקד ואמרת גם אני רוצה ככה? אבל כמעט תמיד אחר כך עולה הנימוק "טוב, אני אף פעם לא אוכל לרקוד ככה,  הם רוקדים מגיל צעיר, הם כבר רוקדים שנים, הם מוכשרים... כן, זה יפה להסתכל, אבל זה לא בשבילי " וכו´. לא נכון, פשוט וחד וחלק, לא נכון לחשוב כך, המציאות שונה.

בתור רקדנית ומורה לריקוד, ובתור אחת שהדריכה וראתה הרבה אנשים שרוקדים בישראל ובעולם, אני יכולה להעיד שכל אחד יכול לרקוד, נקודה. השאלה היא הרצון , כמה באמת את/ה רוצה לרקוד? כיום, הריקודים הסלונים נגישים לכל אחד, מי שרוצה ללמוד, יכול. ואכן, יש כל כך הרבה סיבות לרצות לרקוד ריקודים סלוניים:

השגרה היום יומית מאוד מלחיצה ויוצרת עומסים רבים. הריקוד מפחית לחצים ומשרה רוגע. כשאתם נכנסים לסטודיו, אוטומטית הלחץ נשאר בחוץ. אתם מתרכזים במוסיקה, בריקוד, בבן/בת הזוג, ושוכחים מהלחץ היומיומי.

מניסיון, גם דאגות שלא קשורות לעבודה, נשכחות בזמן הריקוד. במחקרים רבים, הוגדרו הריקודים הסלונים כמובילים מבין סוגי הפעילויות הגופניות הטובות והיעילות ביותר לאדם. כמה פעמים נרשמת לחדר כושר התחלת להתעמל באופן סדיר ולאחר תקופה קצרה נשברת? ובכן, אני שואלת את עצמי מה יותר מהנה ללכת על המסילה בחדר כושר או לרקוד שעה? להשתתף בחוג אירובי מדרגה או לרקוד? עכשיו ברור שהתרומה של הריקוד לשיפור הכושר הגופני לא פחותה מהתרומה המתקבלת ע"י שימוש בהליכון או השתתפות במגוון פעילויות ספורטיביות שונות אחרות. אז למה להזיע בלי ליהנות?  הריקוד, לא רק שתורם לשיפור הכושר, אלא גם תורם לשיפור מצב הרוח של האדם- שתי ציפורים במכה...

הריקוד תורם ליציבה נכונה, מאריך שרירים ותורם לגמישות הגוף. כמו כן, הריקוד תורם לשיפור מערכת לב-ריאה, וכתוצאה מכך לשיפור הכושר האירובי שלנו. לא אמנה כאן את כל שרירי הגוף שמשתתפים בפעילות זו אבל חלק מהם כוללים את שרירי הבטן , הגב, הרגליים, הידיים, צוואר וכו´.  כך שהתוצאה של העיסוק בספורט הריקוד ניכרת לכל. הגוף שלנו יהיה יותר אסוף, יותר זקוף ויראה אתלטי יותר מזה של אדם שלא רוקד.

זיכרון – אנשים שמשחקים ברידג´ טוענים שהמשחק מחולל פלאים לזיכרון שלנו, ובכן, גם הריקוד עושה זאת. הצורך לזכור צעדי בסיס בכל סגנון וסגנון, ווריאציות שונות ,באיזה שלב בריקוד לעשות תנועה זו או אחרת, משפר פלאים את הזיכרון.

זוגות שסיגלו לעצמם את הריקוד כתחביב משותף נהנים מבילוי זוגי, שתורם באופן פיזי לכל אחד מהם בנפרד, ומעבר לכל  מחזק את הזוגיות, הרומנטיות ואת חיי החברה של הזוג, שנפגשים עם זוגות אחרים בעלי עניין משותף. בדרך כלל, בהרבה בתי ספר עורכים מסיבות ריקודים, חלק מהזוגות היותר "ותיקים" אף מופיעים בריקוד מול קהל חבריהם, הקהל מגיע בלבוש ערב, שמלות מהודרות, נעלי ריקוד והאווירה פשוט קסומה. אין דרך אחרת לתאר זאת. אני ממליצה בחום גם לזוגות שאינם רוקדים להשתתף ולו רק פעם אחת במסיבה כזו.

גם לקהל הרווקים שמחפשים בילוי, בניגוד לתרבות הברים ומועדוני הפו"פ,  המסגרת של בית ספר לריקודים סלונים, שבו נפגשת קבוצת תלמידים שבאים לרקוד  משרה אווירה נעימה ולא מלחיצה. ההרגשה איננה של פיק-אפ בר. לכאן מגיעים מי שרוצים ללמוד לרקוד. פה לא יטרידו אותך, פה רק יזמינו אותך לרקוד בשיא האלגנטיות והנימוס. אבל יש להיזהר, אני מכירה אישית מספר זוגות שהתחתנו לאחר שהכירו במסגרת קורס לריקודים סלונים בבית הספר שלנו.... ואחרי כל כך הרבה יתרונות , אנו שואלים איפה החסרונות? ובכן החיסרון הוא בכך שהריקוד לרובנו מסתכם בפעילות של פעם או פעמיים בשבוע .....    נושא למחשבה..... 

איריס לב.

כל הזכויות שמורות לאיריס ואסף © Boutique Rikud - הבית שלכם לריקודים סלוניים בתל אביב. רחוב שושנה פרסיץ 3, טלפון: 052-8356898

איריס ואסף בוטיק ריקוד - רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב

טלפון: 052-8356898, 03-7410099

לקוחות יקרים ,
דעתכם חשובה לנו.
אנא, מלאו את הטופס ואנו נשוב אליכם תוך זמן קצר.
סגור
נושא
שם
טלפון  
טלפון נייד  
אימייל    
תאור הבקשה