סגור

ריקודים סלוניים בתל אביב, ריקודים סלונים בתל אביב

צעדים ראשונים בריקודים סלוניים

איך לבחור היכן ללמוד לרקוד ?

 

ישנן תקופות בחיים,

שבהן אנו מבטיחים לעצמנו לעשות משהו שונה,

משהו נוסף, משהו בשביל הנשמה.

 

הסיפור שלי מתחיל, לפני הרבה שנים במועדון לילה, בו ראיתי זוג שרקד לצלילי המוזיקה באופן מרהיב. לא יכולתי להוריד את העיניים מהם. בסוף הערב הזוג הלך לדרכו וגם אני חזרתי לביתי ולשגרה שלי. הרעיון, ללמוד לרקוד כמו הזוג ההוא, התמסמס עם הזמן, והשגרה חזרה לשלוט בחיי.בחלוף השנים החלטתי להגשים את חלומי, והתחלתי ללמוד ריקודים סלונים עם בעלי. היום, 12 שנה מאז, אנו מייצגים את ישראל באליפויות עולם בריקוד,

מלמדים תלמידים אחרים ומכשירים מורים לריקוד.

רבים שואלים אותנו - איך לבחור היכן ללמוד לרקוד?

אז הנה, אני שמחה לחלוק עמכם את הצעדים הראשונים בדרך ללימוד ריקודים לטינים וסלונים וזאת לאור הניסיון הרב שרכשתי בתחום זה.

 

צעד ראשון, כמובן, יהיה למצוא את המקום בו תלמדו לרקוד.

מומלץ ללכת למספר בתי ספר לריקוד ולהתנסות בשיעור ניסיון אצל כל אחד מהם, בכדי לבחור את המסגרת המתאימה לכם ביותר.

מסגרת טובה - הינה מסגרת המאפשרת גם את האפשרות לתרגל, מעבר ללימוד הריקוד עצמו, ורצוי שהתירגול ייעשה מיד לאחר תום השיעור בו למדתם את החומר זה עתה.

 

כדאי לבדוק את הרקע המקצועי של המורים, כמה שנים הם כבר מלמדים, האם הם ממשיכים להשתלם ולהתעדכן, מהם מסלולי הלימוד המוצעים על ידם.

 

כדאי לבדוק מי נמנה על קהל הלקוחות במקום זה, לדוגמא: האם מדובר בקהל צעיר או מבוגר יותר.

מומלץ אפילו, לשוחח עם התלמידים ולשמוע את דעתם על המורים ובית הספר בכלל.

 

אני אישית, הייתי נוטה ללמוד אצל מורים שנתנו לי את ההרגשה הטובה ביותר בסוף שיעור הניסיון. כדאי לבחור במורים אשר תלמידיהם המליצו עליהם בחום, מה שנקרא, "אין חכם כבעל נסיון".

 

לאחר שהשלמתם את שלב בחירת בית הספר, חשוב מאוד להתייחס ברצינות לשיעורים, כדאי להתמיד ולהיות עקביים בהגעה לכל השיעורים. הלימוד הוא מובנה, נדבך על גבי נדבך, וההצלחה נובעת מתירגולים רבים ככל האפשר.

זה לא אמור להיות קשה אם המורים הם טובים. מי שמתמיד - מצליח!

 

מומלץ מאוד לרכוש נעלי ריקוד מתאימות. נעלי התעמלות או נעליים אחרות שאינן מותאמות לריקוד מקשות על התנועה. מספיק לרקוד רק פעם אחת עם נעלי ריקוד טובות כדי להבין שאי אפשר אחרת, נעל נאה – תגרום לנו להתנועע באופן שונה ונאה !

 

תירגולים הם בגדר חובה לכל מי שמעוניין להגיע לתוצאות. מומלץ לתרגל כמה שיותר, מתי שרק מתאפשר לכם. רצוי לתרגל את החומר החדש שנלמד בכל שיעור, וכן את מה שנלמד בשיעורים הקודמים לו וזאת בכדי לא לשכוח את הריקודים הקודמים שנלמדו. כל מורה/בית הספר רציני מודע לחשיבות התרגול, ולכן מאפשר לתלמידים לתרגל לאחר השיעור ואפילו בנוסף גם בימות השבוע האחרים. אני מוצאת שהתרגול כשלעצמו מהנה מאוד.

 

נסו לא לשכוח, כי ריקודים אלו הם למעשה עבודת צוות של שני אנשים, לכן כדאי לשמור תמיד על כבוד הדדי ואוירה נינוחה ולא מאיימת. יש לזכור שההצלחה בריקודים הסלונים שייכת תמיד לשני בני הזוג ולא רק לאחד מהם.

והכי חשוב, להתאזר בסבלנות.

נכון, בהתחלה זה קצת מאתגר, במיוחד, כשאנו רואים מסביבנו זוגות שכבר רוקדים שנים רבות, ואנו מוצאים את עצמנו אומרים לעצמנו: "מתי כבר נוכל לרקוד ככה?"

התשובה לכך היא שעם סבלנות, נחישות, ועם המורים הנכונים

תוכלו ליהנות במהלך הלימוד,

כמו גם מהתוצאות, שללא ספק יהיו מרשימות.

 

איריס לב.

כל הזכויות שמורות לאיריס ואסף © Boutique Rikud - הבית שלכם לריקודים סלוניים בתל אביב. רחוב שושנה פרסיץ 3, טלפון: 052-8356898

איריס ואסף בוטיק ריקוד - רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב

טלפון: 052-8356898, 03-7410099

לקוחות יקרים ,
דעתכם חשובה לנו.
אנא, מלאו את הטופס ואנו נשוב אליכם תוך זמן קצר.
סגור
נושא
שם
טלפון  
טלפון נייד  
אימייל    
תאור הבקשה